Zápas s USK se nám nepovedl

Ve čtvrtém kole zajížděl Tonda Pištěcký se svým týmem na horkou palubovku na Folimance. SLUNETA tak narazila na  tým složený z dravého mládí a dalo se čekat, že domácí USK bude chtít agresivně bránit. Hosté chtěli zase navázat na dobré výkony z posledních dvou zápasů.

A jak predikce předpovídaly, tak se také stalo, domácí začali hodně agresivně a chodili si za každou střelou, Ústečtí měli sice trochu problém právě s doskokem, ale zato dokázali skvěle trestat chyby v obraně USK. První čtvrtina se proměnila v souboj Sehnala a Svejcara. Mírně navrch měl na konci úvodního dějství právě Američan s českými předky, když košem s klaksonem uzavřel účet na 19:23.

V druhé čtvrtině domácí ještě více přitvrdili v obraně a celoplošným tlakem dělalo hostujícím hráčům problémy. Mladé pušky hrály s velkým nasazením na obou stranách hřiště a odměnou jim byl vyrovnaný průběh. V závěru první půle domácí ještě změnili obranu na zónovou a zavřeli tak cestu do koše. A když se v útoku začal častěji prosazovat domácí Macura, skončil první poločas 44:41 pro USK.

Třetí čtvrtinu nemá moc smysl popisovat, jelikož byla plná nepřesností na obou stranách, ale i tak ji SLUNETA dokázala vyhrát a to zásluhou hlavně Michala Šotnara a Ládi Pecky. Po 30 minutách byl stav 56:58. Domácím od poločasu chyběl Macura, který se zranil těsně před poločasovou přestávkou, ale to jim vůbec nevadilo, měli svého tahouna v Ondřeji Sehnalovi. Naopak za SLUNETU se odmlčel Svejcar, jeho taktovku si ale převzal Michal Šotnar, který táhl svůj tým. Houževnatě bojující domácí dovedli utkání až do vyrovnané koncovky. V ní poslal Kolář 23 vteřin před koncem do vedení USK, následně se při vhazování nedomluvili Šotnar a do té doby nevýrazný Autrey a SLUNETA přišla o míč a bylo po zápase. Z posledního vhazování soupeř ještě skóroval a uzavřel tak skóre na konečných 76:72.

Svěřenci Tondy Pištěckého mohou napravit zaváhání už v neděli, kdy budou hostit Hradec Králové.

USK Praha – SLUNETA Ústí nad Labem 76:72 (19:23, 44:41, 56:58)
Body domácí: Sehnal 20, Macura 15, Mareš 10, Vyroubal 8, Samoura a Kolář po 7, Štěrba 4, Švec 3, Petružela 2
Body hosté: Pecka 16, Fait, Svejcar a Šotnar všichni po 13, Autrey 10, Maděra 3, Rakočevič a David po 2
Trojky: 21/7 – 21/8
Trestné hody: 16/9 – 19/14
Doskoky: 40 - 29
Osobní chyby:   21 - 22